De Basis Module is een eindloonregeling. Dit type regeling komt in Nederland bijna niet meer voor, omdat bedrijven deze te kostbaar vinden. Abbott besloot destijds samen met de vakorganisaties en ondernemingsraden om voor de Basis Module de eindloonregeling te handhaven, maar wel zonder verhoging (indexatie) van de ingegane pensioenen en de aanspraken van gewezen deelnemers.
Bij een eindloonregeling wordt je pensioen berekend op je laatst verdiende salaris voordat je met pensioen gaat. Alle salarisverhogingen werden met terugwerkende kracht meegerekend voor je pensioen.
Hierdoor heb je bij de start van je pensioen een aanzienlijk hogere pensioenuitkering dan bij andere typen regelingen. Nadat je met pensioen bent gegaan, passen wij je pensioen niet meer aan op de ontwikkeling van de consumentenprijzen. Het pensioen dat je bij je pensionering krijgt, houd je levenslang.
Verhoging van je pensioen in de Basis Module vanaf 30 juni 2023
In de Basis Module bouw je geen pensioen meer op. Heb je nog wel pensioen tegen deze voorwaarden bij ons staan, dan groeit dit deel van jouw pensioen elk jaar met de cao-loonstijgingen over de periode van oktober tot oktober van het voorgaande jaar. Dit geldt als je op 29 juni 2023 in dienst was bij Abbott Nederland en dat nu nog bent.
Uitzondering
In de volgende situatie verhogen wij het pensioen wel. Overlijd je voor je pensioenrichtdatum en terwijl je in actieve dienst bent bij Abbott Nederland? Dan verhogen wij het partner- en/of wezenpensioen in de Basis Module elk jaar met 3% tot je de pensioenrichtleeftijd zou hebben bereikt.
Meer informatie vind je in het pensioenreglement.